Výhody

Jste sami sobě šéfem, máte plovoucí pracovní dobu, děláte tehdy, kdy se vám to hodí (např. ženy na rodičovské dovolené můžou pracovat, když budou jejich děti spát).

Při práci doma je zpravidla hlavním kritériem výstup, neboli splněna úloha. Když ji máte hotovou, nemusíte sedět v kanceláři jen proto, že ještě neskončila pracovní doba. Prostě pracujete v pohodlí svého domova a svůj čas si řídíte tak, jak je vyžadují aktuální úkoly.

Jste zcela zbaveni potíží s kolegy; žádné konfliktní vztahy. Kolegové jsou nám zpravidla vnuceni okolnostmi a často si "nesednou".

Při práci doma jste prostě svým pánem; je velmi osvobozující nemít neustále někoho za zády, což vede v kombinaci s dobrou osobní disciplínou k poměrně vysoké produktivitě práce.

Budete-li pracovat doma, odpadají Vám náklady na dopravu a tím i čas, který dopravou ztrácíte (ať už dojíždíte do hlavního zaměstnání anebo jste někdy ještě navíc někde pracovali na zkrácený úvazek, tak Vám za dopravu ani za čas strávený na cestě nikdy nikdo nezaplatil).

Domácí pracovníci si často pochvalují celodenní kontakt se svou rodinou či blízkými. Obzvláště pro duševní vývoj dětí je zpravidla lepší mít možnost vídat se s rodičem častěji - takový režim je mimořádně vhodný pro matky a otce od rodin, mohou být přes den s dětmi a věnovat se jim rozhodně více, než když pracují z kanceláře.

Formu práce z domova ocení především ženy s menšími dětmi, kterým to umožňuje propojit kariéru s péčí o potomka. Nutno ale říci, že ženy jsou absolutními machry v organizaci práce a domácnosti, umí si práci rozložit tak, že stíhají všechny úkoly včas a někdy ještě lépe než jejich mužské protějšky.

Práce doma – nevýhody

Doma nemůže pracovat každý. Jakkoliv by chtěl, někdo to nezvládne. Hlavně proto, že při práci doma jste si sami šéfem a musíte být k sobě přiměřeně tvrdý. Jinak nic neuděláte - doma je vždy po ruce mnoho činností, které je třeba provést ( postel, televizor, ...).

Představte si…

…pracujete pro sebe, sami si určujete počet hodin, žijete a pracujete kdekoliv chcete, trávíte čas se svojí rodinou a přáteli, a to nejdůležitější – vidíte, jak Váš příjem každý rok roste.

pokračovat na: Kontakt / Další krok --- » »